Najważniejsze łacińskie słowa [POBIERZ E-BOOK]

Jakie są najważniejsze łacińskie słowa? Moim zdaniem czasowniki. Zresztą nie tylko w łacinie ta część mowy odgrywa najważniejszą rolę. Tak jest w każdym (znanym mi choć trochę) języku. Znając jeden czasownik, możemy już stworzyć zdanie. Jeśli zrozumiemy znaczenie czasownika w zdaniu, często możemy z kontekstu poznać jego znaczenie, nawet jeśli znajdujące się w nim inne słowa są nam zupełnie obce.Dlatego zachęcam do nauki czasowników. Dobre opanowanie ich znaczenia oraz form zapewni wam sukces w rozumieniu i tłumaczeniu łacińskich tekstów. Aby wam pomóc, zamieszczam poniżej znakomitą pomoc – słowniczek niemal 400 łacińskich słów „Verba Latina”. Znajdują się w nim najważniejsze łacińskie słowa (czasowniki), ich formy podstawowe, znaczenia, a także – co bardzo ważne – związki frazeologiczne, które te czasowniki tworzą. Ich znajomość pomoże wam w tłumaczeniu nie mniej niż same znaczenia słów.

Nie jestem bynajmniej autorem poniższego słowniczka. Najważniejsze łacińskie słowa zebrał doktor Krzysztof Rzepkowski z Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego i to dzięki jego uprzejmości mogę się dzisiaj nimi z wami podzielić.

Są na studiach takie zajęcia, których się nie zapomina. Należą właśnie do nich wszystkie ćwiczenia, które prowadził doktor Rzepkowski. To właśnie dzięki takim ludziom jak on – w pełni zaangażowanym w swoją pracę i tryskającym pozytywną energią – lata spędzone na codziennych zmaganiach z łacińskimi i greckimi tekstami wspominam jako jedne z najpiękniejszych w moim życiu. A poniższy słowniczek stanowił w tych zmaganiach nieocenioną pomoc.Najważniejsze łacińskie słowa – czasowniki

Poniżej znajdziecie słowniczek „Verba Latina”. Możecie pobrać go w dwóch formatach – klasycznym PDF-ie oraz w formacie E-pub. Dzięki temu drugiemu będziecie mogli przeglądać i powtarzać słówka także na czytnikach elektronicznych książek. Aby pobrać e-book, wystarczy podać swój e-mail. Na podany adres będziecie otrzymywać newsletter bloga Łacina globalnie, a więc lekcje łaciny na e-mail. Pobierając „Verba Latina”, zyskujecie więc podwójnie ;) Życzę miłej lektury i korzystania z e-booka. Wszelkie uwagi zawsze możecie wysyłać do mnie mailem.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA! POBIERANIE NIE JEST JUŻ MOŻLIWE.

4 komentarzy dotyczących “Najważniejsze łacińskie słowa [POBIERZ E-BOOK]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code