Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania związane z lekcjami, ćwiczeniami, stroną lub masz ciekawą propozycję współpracy, napisz do mnie! Wystarczy, że klikniesz TUTAJ.

Z góry jednak uprzedzam, że wszelkie prośby o dokonanie tłumaczeń (z łaciny na polski oraz z polskiego na łacinę) oraz prośby o odrobienie za kogoś pracy domowej spotkają się z odmową.

6 komentarzy do “Kontakt

 • 11/01/2022 o 19:09
  Permalink

  Jak brzmia rzeczowniki III deklinacji w vocativie?

  Odpowiedz
 • 26/10/2021 o 18:07
  Permalink

  Dzień dobry a jak będzie trzeba odmienić rzeczownik z przymiotnikiem w tej deklanacji na przykład historia clara albo patria nostra. Uczę się łaciny w szkole ale pani nie potrafi dobrze wytłumaczyć.

  Odpowiedz
 • 26/10/2021 o 07:54
  Permalink

  witam, jestem początkującą uczennica. mam pytanie, czy w deklinacji I słowo eucharia, ae w przypadku D. i Abl. będąwystępowały dwa razy “i” ? bo wg. mnie tematem jest euchari a końcówki to “is”, wiec wychodzi euchari-is. czy czegoś tu nie rozumię????

  Odpowiedz
 • 14/07/2020 o 18:44
  Permalink

  W pierwszych ćwiczeniach habemus i habetis jest zamienione, pokazuje błąd, gdzie nie ma błędu.

  Odpowiedz
 • 13/05/2020 o 17:21
  Permalink

  Witaj Autorze. Chciałem Ci bardzo podziękować za prowadzenie tego bloga. Postanowiłem wrócić do nauki łaciny po kilku latach przerwy, ponieważ zawsze sprawiało mi to wielką przyjemność. Przerabiam kolejne lekcje na blogu i jestem pod wrażeniem jak systematycznie i przystępnie wszystko tłumaczysz. Ćwiczenia utrwalające wiedzę są naprawdę świetne. Mam nadzieję, że blog będzie dalej żył swoim życiem, a kolejne osoby będą czerpały radość z nauki łaciny.

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • 12/05/2020 o 21:20
  Permalink

  Witam,mam pytanie,rzeczownik MEMBRA,wiem,ze jest do deklinacja I,nie jestem natomiast pewna,ktory to przypadek nominativus czy ablativus?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code