Jak uczyć się łaciny z moim blogiem?

Jak uczyć się łaciny? Jeśli postanowiłeś robić to samodzielnie, zapraszam do nauki z blogiem Łacina globalnie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak uczyć się łaciny łatwo i efektywnie. To, którą opcję nauki wybierzesz, zależy od twoich indywidualnych preferencji.Jak uczyć się łaciny od podstaw?

Jeśli nigdy nie uczyłeś się łaciny i zaczynasz od początku masz na moim blogu do wyboru dwie możliwości. Możesz cofnąć się na sam początek bloga (na dole strony znajduje się numeracja kolejnych podstron) i przerabiać po kolei wszystkie lekcje.

Łatwiejszy dostęp do nich uzyskasz jednak w zakładce PODRĘCZNIK. Znajduje się tam lista wszystkich lekcji po kolei – zarówno lekcji zawierających wiadomości teoretyczne, jak i ćwiczenia. To najlepszy sposób, by uczyć się łaciny. Najpierw poznawaj teorię, potem utrwalaj ją za pomocą ćwiczeń. Lekcje zawierają także materiały multimedialne ułatwiające naukę – infografiki (np. takie jak poniżej) i filmy.

Jak uczyć się łaciny? - infografiki
Jak uczyć się łaciny – infografika

Chcę robić tylko ćwiczenia

Jeśli znasz teorię, a chcesz tylko ją utrwalić, wystarczy, że wejdziesz w zakładkę ĆWICZENIA. Znajdziesz tam spis wszystkich lekcji zawierających ćwiczenia. Lekcje są uszeregowane według zagadnień gramatycznych, których dotyczą. Wystarczy wybrać interesujący cię temat, kliknąć w link i już możesz utrwalać wiedzę za pomocą ćwiczeń!Chcę powtórzyć wiadomości teoretyczne

Jeśli nie interesują cię ćwiczenia, a zależy ci na przypomnieniu sobie zagadnień gramatycznych, wejdź w zakładkę GRAMATYKA. Znajdują się tam wszystkie lekcje zawierające teorię, uszeregowane według tematów, które poruszają. Klikaj i ucz się!

Słownik łaciński

Jak uczyć się łaciny bez słownika? Nie da się. Dlatego wszystkie słówka, które pojawiają się w lekcjach (zarówno teoretycznych, jak i w ćwiczeniach), znajdują się w SŁOWNIKU ŁACIŃSKIM. Wystarczy wpisać szukane słowo (po łacinie lub po polsku), wcisnąć enter i sprawdzić jego znaczenie.

Sentencje

Jeśli chcesz uczyć się sentencji łacińskich w atrakcyjnej formie, zapraszam do działu SENTENCJE. Złote myśli są tam pogrupowane w kategorie tematyczne. Każda z nich przedstawiona jest w atrakcyjnej formie graficznej wraz z tłumaczeniem. Próbka poniżej!

Facebook, Google+, Pinterest

Łacina globalnie ma swoje profile na portalach społecznościowych. Na Facebooku i Google+ pojawiają się informacje o wszystkich nowościach ze strony oraz inne ciekawe informacje i linki związane z tematyką strony. Na Pinterest znajdują się materiały graficzne – sentencje, infografiki itp.

YouTube

Zachęcam do subskrybowania kanału Łaciny globalnie na YouTube. Regularnie pojawiają się tam filmy zawierające materiały dodatkowe do lekcji, a także sentencje i inne ciekawostki. Przykładowy film poniżej.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości, jak uczyć się łaciny? Pisz!

2 komentarze do “Jak uczyć się łaciny z moim blogiem?

  • 17/08/2019 o 19:04
    Permalink

    Witam, można kupić/pobrać ten podręcznik który jest w zakładce ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code