Alleluja na ślub | Kilka najlepszych propozycji

Pieśń “Alleluja” to bardzo podniosły moment podczas każdej ślubnej ceremonii. Dlatego warto zadbać, by nie była ona nudno, tylko by Alleluja na ślub stanowiła doskonałe dopełnienie tego pięknego, wzruszającego i mistycznego wydarzenia. Zobacz też nasze propozycje psalmu na ślub oraz pieśni na ślub.Poniżej przygotowałem dla was, osób, które pewnie za jakiś czas staną przed ołtarzem i wypowiedzą sakramentalne “tak”, kilka propozycji najlepszych wykonań Alleluja na ślub. Najpiękniejsze sentencje o miłości »

Alleluja – co to znaczy?

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych propozycji, powiedzmy sobie (wszak wymaga tego tematyka niniejszego bloga), co to tak naprawdę znaczy “Alleluja”. Wbrew opinii wielu osób nie jest to słowo pochodzenia łacińskiego, lecz hebrajskiego. Słowo to oznacza “Wychwalajcie Jahwe”, a z hebrajskiego poprzez grekę dopiero trafiło do łaciny.

Alleluja na ślub – propozycje

Wracając do głównego tematu, ostatnio dużą popularnością na ślubach cieszy się pieśń Leonarda Cohena, którą wiele osób śpiewa lub gra na instrumencie. Zobaczcie poniższe filmy – na jednym ojciec panny młodej zagrał Alleluja na ślub na saksofonie, na drugim panna młoda sama tę pieśń zaśpiewała. Na trzecim z kolei irlandzki ksiądz sam zaśpiewał!
Część z was to pewnie jednak tradycjonaliści i nie wyobrażacie sobie, by na waszym ślubie zaśpiewano tak naprawdę świecką pieśń. Poniżej znajdziecie więc dwie propozycje dla osób, dla których ważna jest tradycyjna kościelna oprawa pieśni ślubnych.

Alleluja na ślub – wybierzcie sami!

Cóż jeszcze mogę powiedzieć? Mogę wam tylko życzyć, aby ten dzień, który zbliża się wielkimi krokami, była tak piękny, jak go sobie wyobrażacie. A może nawet jeszcze piękniejszy. Oby przeszedł wasze wszystkie, nawet te najśmielsze oczekiwania!

Pamiętajcie jednak, że to, jakie pieśni wybierzecie, i tak znaczy bardzo mało w porównaniu z tym, jak bardzo się kochacie i jak wspaniałą i kochającą rodzinę wkrótce stworzycie. Tego wam życzę z całego serca, a pieśń Alleluja na ślub niech będzie tylko pięknym dodatkiem do waszej miłości. Mam nadzieję, że dzięki temu tekstowi wybierzecie ten dodatek dla siebie najlepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code