Pieśni na ślub | Trzy przepiękne propozycje

Jeśli planujecie się pobrać, musicie również pamiętać, aby wybrać pieśni na ślub. Muszą one być piękne i uroczyste, ważne też jest jednak, by po prostu wam się podobały. Dlatego przygotowaliśmy dla was propozycje – nie tylko w wersji polskiej, ale również w łacińskiej (tematyka bloga przecież zobowiązuje). Zobacz też nasze inne teksty ślubne: Psalm na ślub oraz Alleluja na ślub.Pieśni na ślub – klasyczna propozycja

“Ave Maria” to klasyka klasyki i większość ślubów nie może się bez tej pieśni obyć. Jej tekst zarówno w wersji polskiej i łacińskiej możecie znaleźć w tym tekście. Poniżej zaś przepiękne wzruszające wykonanie “Ave Maria” w interpretacji Marii Callas.

Pieśni na ślub – klasycznie, lecz nietypowo

Kolejna klasyczna propozycja to oczywiście “Hymn o miłości” św. Pawła. Oklepane? Wcale nie! Wystarczy, że pieśń ta zostanie przepięknie wykonana… po grecku! Przecież autor napisał ją właśnie w tym języku. Poniżej piękna propozycja wykonania tej pieśni na ślub. I to niebylejaka, bo napisał ją sam Zbigniew Preisner do filmu “Trzy kolory. Niebieski”.

Pieśni na ślub – wreszcie tylko po polsku

Dużą popularnością cieszy się także polska pieśń “Gdzie miłość wzajemna” – poniżej tekst i wykonanie.Najpiękniejsze sentencje o miłości »

Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
Tam znajdziesz Boga żywego.
W jedno nas tu zgromadziła miłość Chrystusa:
Weselmy się w Nim i radujmy!
Gdzie… Z pokorą szczerą miłujmy Boga,
Z czystego serca miłujmy się nawzajem.
Gdzie… Skoro się wszyscy tu gromadzimy,
Strzeżmy się tego, co nas rozdziela.
Gdzie… Niech ustaną wszystkie gniewy i spory,
A pośrodku nas niech będzie Chrystus. Gdzie…

Tekst pochodzi ze strony: http://piosenkireligijne.pl/gdzie-milosc-wzajemna/

Czy mogę coś jeszcze dodać? Chyba tylko tyle, że mam nadzieję, iż w powyższym zestawieniu znajdziecie coś dla siebie i dzięki odpowiednio dobranym pieśniom ślubnym ten piękny dzień w życiu każdego człowieka, jakim jest ślub, będzie dla was jeszcze piękniejszy. Wszak muzyka potrafi zmieniać serca. Z całego serca wam tego życzę oraz mnóstwo szczęścia na nowej drodze życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code