KONKURS “Wszystkie drogi prowadzą do łaciny”


UWAGA! Konkurs zakończony! 
Zwyciężczyniami zostały Ivanesca – 341 słów i Natalia Opara – 119 słów.
Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i dodanie tak wielu nowych słów!

Tak jak wspominałem już na Facebooku, przygotowałem dla was kolejny konkurs. Tym razem do wygrania są dwa egzemplarze książki “Wszystkie drogi prowadzą do łaciny” pod redakcją Ingi Grześczak. Twórczyni zbiorku to uwielbiana przez studentów nauczycielka łaciny (i nie tylko!) na Uniwersytecie Warszawskim, erudytka i autorka kilku innych pozycji o starożytności i językach klasycznych, m.in. “Ścieżek śródziemnomorskich” i “Alfabetu antycznego”.O najnowszej pozycji w swojej bibliografii, “Wszystkie drogi prowadzą do łaciny, pisze tak: “Niniejsze dziełko to efekt cyklu prelekcji wygłoszonych w roku akademickim 2013/2014 w ramach Laboratorium Filologii Klasycznej. Wykłady Laboratorium, które organizujemy w Instytucie Filologii Klasycznej UW od kilku lat, są skierowane przede wszystkim do młodzieży licealnej i gimnazjalnej oraz do wszystkich zaciekawionych szeroko pojętą cywilizacją antyczną i jej recepcją przez wieki nowożytne. Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest więc rozbudzenie i podtrzymanie zainteresowania starożytnością wśród słuchaczy, drugim zaś umożliwienie prelegentom, którymi zwykle są studenci, doktoranci bądź niedawni absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego, zdobycia szlifów wykładowcy”.

W zbiorku znajdziecie esej Grześczak o tym, “Dlaczego nie lubimy uczyć się łaciny”, a także inne, nie mniej ciekawe teksty, m.in. o łacinie w muzyce rockowej i metalowej.

Wszystkie drogi prowadzą do łaciny
Wszystkie drogi prowadzą do łaciny, red. Inga Grześczak

Co zrobić, by wygrać “Wszystkie drogi prowadzą do łaciny”?

Tym razem stawiam przed wami zadanie ambitne. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która doda jak najwięcej nowych słów do słownika na stronie lacina.globalnie. Poza nagrodą obiecuję jeszcze wieczną sławę i chwałę, bowiem każde dodane słowo będzie podpisane imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem osoby dodającej. Poniżej kilka zasad:  1. Konkurs trwa od 14 do 21 grudnia 2015.
  2. Każde słowo dodane do słownika będzie “zaliczone” na konto dodającego pod warunkiem, że za każdym razem będzie używał tego samego pseudonimu (lub imienia, lub imienia i nazwiska).
  3. Dodawane słowa nie mogą znajdować się obecnie w słowniku.
  4. Jeśli dwie różne osoby dodadzą to samo słowo, zostanie ono zaliczone na konto osoby, która dodała je jako pierwsza.
  5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 grudnia 2015 na stronie lacina.globalnie.com.pl, na Facebooku oraz w newsletterze. Zwycięzcy będą proszeni o kontakt mailowy z administratorem w ciągu 3 dni.
  6. Jeśli zwycięzca nie skontaktuje się z administratorem w wyznaczonym terminie, nagroda przechodzi na kolejną osobę.

I chyba tyle. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne. W razie czego pozostaję do dyspozycji :)

No to do dzieła! Stwórzmy razem największy internetowy słownik łaciński!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code