Najpopularniejsze teksty 2017 roku | Top 10

Koniec starego i początek nowego roku to czas podsumowań. Dlatego i ja, korzystając z okazji, postanowiłem opowiedzieć wam, które teksty z bloga Łacina globalnie cieszyły się największą popularnością w minionym, 2017 roku.Poniżej znajdziecie zestawienie 10 najpopularniejszych artykułów. Jedna ważna uwaga: w zestawieniu pominąłem czysto językowe lekcje (poza jedną – była to pierwsza lekcja napisana na blogu i mam do niej wielki sentyment). Postanowiłem się skupić na tekstach spoza podręcznika. Obok informacji o tekście znajdziecie też dane, ile razy w ciągu roku został przeczytany. Miłej zabawy!

Miejsce 10: Liczby rzymskie i arabskie (przeczytano 3934 razy)

Liczby rzymskie

Krótka instrukcja, jak zapisywać liczby w systemie rzymskim. Dodatkowo na stronie znajdziecie prosty konwerter liczb rzymskich na arabskie i odwrotnie.

 

 

Miejsce 9: Polskie kolędy po łacinie (przeczytano 5071 razy)

Kolędy po łacinie

To oczywiście świąteczny tekst okolicznościowy, ale jak widać, bardzo popularny. Wystarczyło kilka dni, by znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych artykułów. Uwielbiacie śpiewać kolędy po łacinie!

 

 

Miejsce 8: Co wydarzyło się w Pompejach? (przeczytano 6533 razy)

Co wydarzyło się w Pompejach?

W tym roku ten tekst był bardzo popularny. Myślę, że miał na to wpływ wybuch wulkanu na Bali, który zagroził życiu dziesiątek tysięcy osób. Pojawiły się porównania Bali do Pompejów – stąd zainteresowanie, co tak naprawdę tam się wydarzyło.

 

 

Miejsce 7: Tłumacz łaciński online. Który wybrać? (przeczytano 7042 razy)

Łacina tłumaczenie zdań

Poszukiwałem w internecie narzędzia, które pomogłoby wam przetłumaczyć łacińskie teksty na polski. Efekty tych poszukiwań możecie znaleźć w niniejszym tekście. Jak widać, tego typu narzędzia są wam potrzebne.

 

 

Miejsce 6: Sentencje na tatuaż po łacinie? (przeczytano 18 665 razy)

Sentencje na tatuaż

Wielu z was prosiło mnie o tłumaczenie polskich zdań na łacinę. Stąd pomysł na ten tekst. Jak widać – trafiony. Spore zestawienie łacińskich sentencji na tatuaż bardzo wam się podoba!

 

 

Miejsce 5: Sentencje łacińskie (przeczytano 19 026 razy)

Sentencje o miłości

Ten tekst to klasyk klasyków. Wszyscy poszukują jakichś sentencji na różne okazje. Powyższy artykuł przedstawia sentencje zilustrowane bardzo ładnymi zdjęciami. Nieskromnie polecam każdemu!

 

 

Miejsce 4: Jak to przeczytać? (przeczytano 20 884 razy)

Jak tłumaczyć łacinę?

Jedyna lekcja w zestawieniu – pierwsza, która powstała na blogu i jak widać – jedna z najpopularniejszych. Ten artykuł to absolutny “must see” dla każdej osoby, która chce nauczyć się łaciny!

 

 

Miejsce 3: Zdrowaś Mario po łacinie (przeczytano 30 056 razy)

Zdrowaś Mario po łacinieTekst dla osób, które chcą modlić się po łacinie. Zdrowaś Mario w wersji polskiej i łacińskiej wraz z nagraniem “Ave Maria”, aby móc także się wsłuchać w wymowę tej jednej z najpopularniejszych modlitw.

 

 

Miejsce 2: Słownik łacińsko-polski (przeczytano 31 338 razy)

Słownik łaciński

Kolejny klasyk. Słownik przyda się każdemu, kto uczy się łaciny. A na dodatek w tym roku jego zawartość wzrosła aż do 25 000 słów. Nic więc dziwnego, że popularność słownika wciąż rośnie. Oby tak dalej!

 

 

Miejsce 1: Ojcze nasz po łacinie (przeczytano 32 875 razy)

Ojcze nasz po łacinieNo i mamy zwycięzcę! Modlitwa pańska, czyli Ojcze nasz zdobywa główną pozycję na podium. Nic dziwnego – to chyba najpopularniejsza modlitwa, a wielu z was chce się modlić po łacinie. Zainteresowanie jak najbardziej uzasadnione!

 


Podobał ci się tekst? Poleć nas na: FACEBOOKU,GOOGLE+PINTERESTINSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code