Ewangelia na dziś – po polsku i po łacinie

Na tej stronie znajduje się ewangelia na dziś i na każdy kolejny dzień. Możecie ją wyszukiwać poniżej. Domyślnie pokazuje się ewangelia na dziś. Jeśli będziecie klikać strzałkami w lewo i w prawo, możecie zmieniać dzień i znajdziecie ewangelię na kolejne dni.Ewangelia na dziś – wyszukiwarka

11/12/2018
 • Ewangelia na dziś: 11/12/2018

  Ewangelia na dziś (Łk 5, 17-26)

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

  Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli tam też faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i z Jeruzalem. a była w Nim moc Pańska, tak że mógł uzdrawiać.

  Wtem jacyś mężczyźni, niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc w żaden sposób go przenieść z powodu tłumu, weszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem na sam środek, przed Jezusa.

  On, widząc ich wiarę, rzekł: «Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy». Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić: «Kimże on jest, że wypowiada bluźnierstwa? Któż może odpuścić grzechy prócz samego Boga?»

  Lecz Jezus przejrzał ich myśli i w odpowiedzi na nie rzekł do nich: «Co za myśli nurtują w sercach waszych? Cóż jest łatwiej powiedzieć: „Odpuszczone są ci twoje grzechy”, czy powiedzieć: „Wstań i chodź”?

  Otóż żebyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do sparaliżowanego: «Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu!» I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do swego domu, wielbiąc Boga.

  Wtedy zdumienie ogarnęło wszystkich; wielbili Boga i pełni bojaźni mówili: «Przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj».

  ---------------------------

  Et factum est in una dierum, et ipse sedebat docens, et erant Pharisaei sedentes et legis doctores, qui venerant ex omni castello Galilaeae et Iudaeae et Hierusalem; et virtus erat Domini ad sanandum eos. 18 Et ecce viri portantes in lecto hominem, qui erat paralyticus, et quaerebant eum inferre et ponere ante eum. 19 Et non invenientes qua parte illum inferrent prae turba, ascenderunt supra tectum per tegulas submiserunt illum cum lecto in medium ante Iesum. 20 Quorum fidem ut vidit, dixit: "Homo remittuntur tibi peccata tua". 21 Et coeperunt cogitare scribae et Pharisaei dicentes: "Quis est hic, qui loquitur blasphemias? Quis potest dimittere peccata nisi solus Deus?" 22 Ut cognovit autem Iesus cogitationes eorum, respondens dixit ad illos: "Quid cogitatis in cordibus vestris? 23 Quid est facilius dicere: 'Dimittuntur tibi peccata' an dicere: 'Surge et ambula'?" 24 Ut autem sciatis quia Filius hominis potestatem habet in terra dimittere peccata – ait paralytico: "Tibi dico, surge, tolle lectum tuum et vade in domum tuam." 25 Et confestim surgens coram illis tulit, in quo iacebat, et abiit in domum suam magnificans Deum. 26 Et stupor adprehendit omnes et magnificabant Deum et repleti sunt timore, dicentes quia "Vidimus mirabilia hodie".

  See more details

Oprócz powyższej wyszukiwarki „Ewangelia na dziś” możecie też skorzystać z kalendarza ewangelii, który znajduje się w lewej kolumnie (jeśli przeglądasz stronę na komórce, to poniżej tego tekstu). Tam, klikając w wybrany dzień, od razu wyświetli się wam okienko, w którym znajduje się ewangelia na dziś.

Co składa się na czytania na dziś?

Na czytania składają się: czytanie ze Starego Testamentu, psalm responsoryjny (z refrenem powtarzanym przez wiernych), a także ewangelia, czyli czytanie z Nowego Testamentu. Psalmy i ewangelie znajdziecie na tej stronie. Z czasem baza będzie uzupełniona o czytania na każdy dzień roku. Zachęcam was również do lektury modlitw po łacinie, które znajdziecie na moim blogu. Na razie są to: Ojcze Nasz po łacinie oraz Zdrowaś Mario po łacinie, ale na pewno będzie więcej.

Jak korzystać ze strony Ewangelia na dziś?

Ewangelia na dziśKorzystanie z tej strony, na której znajdziesz czytanie na każdy dzień, jest banalnie proste. Wystarczy, że wyszukasz poszukiwany tekst, posługując się strzałkami powyżej czytania. Przesunięcie ich w lewo powoduje cofnięcie się o jeden dzień. Ruch w prawo – przesunięcie się o dzień naprzód. W ten sposób możesz wyszukać każdą konkretną datę.Co więcej, możesz też skorzystać z kalendarza czytań. Tam masz widok miesięczny. Po prostu klikasz w konkretny dzień, na który chcesz przeczytać Słowo Boże, a wtedy pojawia się ono od razu w nowo otwartym okienku. Strzałkami w lewo i prawo po prostu przesuwasz kolejne miesiące. Ruch w lewo – cofa miesiąc, w prawo – posuwa naprzód i pozwala, by wyświetliła się ewangelia na dziś bądź na kolejny dzień. Zapraszam do korzystania ze strony Ewangelia na dziś!
Sprawdź też kalendarz Psalm na dziś >>

Znajdź swój psalm na ślub >>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code