Podręcznik do łaciny online

Tworzenie strony w formie bloga ma swoją specyfikę. Mianowicie łatwo dostać się do najnowszych postów, w przypadku mojej strony – lekcji, nieco trudniej zaś do starszych. Żeby zacząć przeglądać niniejszy podręcznik do łaciny online, trzeba by za każdym razem przechodzić do ostatniej zakładki i wczytywać kolejne lekcje. A nie wątpię, że wielu z Was chciałoby uczyć się od początku.

Każdy podręcznik potrzebuje systematyzacji. Tak samo podręcznik do łaciny online. Dlatego na tej stronie znajduje się spis treści. Nie trzeba już cofać się do samego początku historii bloga. Wystarczy wejść tutaj i czytać wszystko po kolei. Poniżej znajdują się wszystkie lekcje w takiej kolejności, w jakiej je publikowałem. Jest to autorski program, materiał wprowadzam w takiej kolejności, by naukę jak najbardziej ułatwić, żeby kolejność poznawanych zagadnień była jak najbardziej logiczna i by jak najłatwiej je przyswajać.

Jeśli chcesz uczyć się łaciny od początku, to jest najlepsze miejsce, żeby zacząć. Wykorzystaj poniższy podręcznik do łaciny online, przeglądaj lekcje, wykonuj kolejne ćwiczenia i ucz się łaciny. Z moimi lekcjami pójdzie ci to (prawie) bezboleśnie.


Podręcznik do łaciny online


Łacina perfectum
Łacina perfectum (czas przeszły dokonany) to jeden z tych tematów, po poznaniu którego w waszej łacińskiej świadomości wszystko się zmienia. Brzmi to bardzo górnolotnie, ale coś w tym naprawdę jest. Poznajecie bowiem czas przeszły dokonany, który będzie pojawiał się zawsze i wszędzie we wszystkich tekstach łacińskich. Dla opowieści o przeszłości ...
Czytaj Dalej
Łacina czas przeszły
Przed wami ćwiczenia z tematu "Łacina czas przeszły", czyli krótko mówiąc, ćwiczenia z perfectum. Temat jest dość zawiły, pojawiło się w nim wiele nowych wiadomości i form. Dlatego zanim zaczniecie rozwiązywać ćwiczenia, przypomnijcie sobie wiadomości teoretyczne. Lekcja 38: Perfectum (czas przeszły dokonany) Jak już wspomniałem, temat "Łacina czas przeszły" jest ...
Czytaj Dalej

Jeśli nie chcesz przerabiać wszystkich lekcji po kolei, lecz interesują cię konkretne zagadnienia gramatyczne, zajrzyj do działu GRAMATYKA. Tam znajdziesz wszystkie lekcje pogrupowane wg tematyki gramatycznej, która była w nich poruszana. W menu łatwo odnajdziesz to, co Cię interesuje, i przerobisz lekcje, dzięki którym przypomnisz sobie wiadomości, które gdzieś uciekły, lub po prostu poznasz zagadnienie, które w tym momencie jest Ci potrzebne.

Jeśli zaś znasz już teorię gramatyczną, a chciałbyś po prostu ją sobie utrwalić, odwiedź dział ŁACINA ĆWICZENIA. Tam znajdziesz lekcje z ćwiczeniami uszeregowane wg zagadnień gramatycznych. Nic nie działa tak dobrze na naukę łaciny jak dobre ćwiczenia. Gwarantuję, że wykonanie tych zaproponowanych przeze mnie, pomoże utrwalić wszystkie wiadomości, które zawiera niniejszy podręcznik do łaciny online.


Photo credit: ~Brenda-Starr~ / Foter / CC BY

18 komentarzy dotyczących “Podręcznik do łaciny online

 • 21/04/2017 at 03:50
  Permalink

  Bardzo dziękuje bardzo przydatne materiały i przystępnej formie jak dla laika.

  Odpowiedz
 • 19/10/2016 at 17:03
  Permalink

  Dlaczego nie jest przy omawianiu gramatyki uwzględniany iloczas?

  Odpowiedz
 • 16/09/2016 at 08:43
  Permalink

  Z jakiego powodu przy lekcji 11 nie ma ćwiczeń w spisie treści, a trzeba wchodzić przez samą lekcję do tych ćwiczeń?

  Odpowiedz
 • 15/08/2016 at 22:40
  Permalink

  Niestety nie mam szajsbooka. Tak trzymaj stary. Jak nie my to oni;)

  Odpowiedz
 • 11/05/2016 at 09:02
  Permalink

  1. Nie wiem czemu kliknąć się nie da. Polubiłem na fb i też nie działa…

  Odpowiedz
 • 04/04/2016 at 12:27
  Permalink

  Wlasnie chcialabym zaczac lekcje, mialam w Liceum tylko 6 m-cy laciny, widze, ze bez posiadania konta na Facebooku korzystanie z zakladki Podrecznik jest niemozliwe.

  Odpowiedz
  • 04/04/2016 at 17:41
   Permalink

   W tym momencie nie. Jeśli nie chce Pani zakładać konta na Facebooku, zachęcam do korzystania z wyszukiwarki i odnajdywania poszczególnych lekcji.

   Odpowiedz
 • 09/01/2016 at 12:45
  Permalink

  Bardzo prosze o lekcje dotyczące deklinacji IV i deklinacji V. Zbliża się sesja zimowa, są to potrzebne tematy.

  Odpowiedz
 • 20/10/2015 at 07:37
  Permalink

  Brakuje tu III, IV i V deklinacji. III deklinacja bardzo by się przydała, bo jest dość trudna. Ćwiczenia by pomogły.

  Odpowiedz
 • 13/03/2015 at 14:41
  Permalink

  Czy ten podręcznik jest / będzie na jakiejś otwartej licencji? Widzę właśnie ten napis na dole.. :)

  Odpowiedz
  • 13/03/2015 at 18:55
   Permalink

   Podręcznika nie można kopiować i wykorzystywać bez mojej zgody. Jeśli chcesz z niego korzystać w jakikolwiek sposób poza własną nauką – skontaktuj się ze mną.

   Odpowiedz
 • 08/03/2015 at 17:39
  Permalink

  Świetny materiał. Sposób tłumaczenia zasad i gramatyki prosty i logiczny

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *